Stowarzyszenie propagujące i wspierające działania prowadzone na rzecz odbudowy i rozwoju środowiska kobiet Gminy Bogatynia i nie tylko …

Społeczny wieczór w Hradku nad Nisou

Po raz piętnasty w Hradku nad Nisou w Czechach odbyło się uroczyste sprawozdanie z działalności w 2016 roku w mieście i w Trójstyku. Przedstawiono prezentację multimedialną, która zilustrowała omawiane działania. Władze miasta uhonorowały zasłużonych działaczy społecznych, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju miasta, aktywizacji społeczeństwa i współpracy międzynarodowej. Laureaci otrzymali wsparcie finansowe na dalsze działania.

Uroczystość uświetniona została bogatym programem artystycznym.  Wystąpiło kilka zespołów mażoretek – małych dziewczynek i starszych panienek ubranych w charakterystyczne stroje z elementami umundurowania, prezentujących choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe (tzw. Batony). Później zaprezentowały się zespoły wokalno-instrumentalne, które grały do tańca do późnych godzin wieczornych. A wieczór był bardzo długi – sprzyjał nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów z partnerami z Czech i Niemiec, zarówno w konwersacjach jak i w tańcu.

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone po raz pierwszy na tę uroczystość. Na zaproszenie władz miasta Hradka oraz działaczki społecznej i pastora w osobie pani Hedviki Zimmermannovej, odpowiedzialnej też za współpracę transgraniczną, z wielką przyjemnością wzięłyśmy udział w tak uroczystym spotkaniu.

http://www.hradek.eu/page.aspx?zaz=898-20752

https://www.zonerama.com/Album/2658555


Copyright © 2010-2014 Silne Kobiety Bogatyni. All Rigts Reserwed.
Design & Developed by Crimsoft.
Powered by Wordpress.
stat4u