Stowarzyszenie propagujące i wspierające działania prowadzone na rzecz odbudowy i rozwoju środowiska kobiet Gminy Bogatynia i nie tylko …

Integracja polsko-czesko-niemiecka w klimacie Chicago lata 30-te

16640943_1578610108817657_6482598872063992681_n17 lutego 2017 r. w Hradku nad Nisou odbyło się spotkanie stowarzyszeń i z Trójstyku. Cykliczna impreza w ramach współpracy transgranicznej ma na celu integrację organizacji społecznych działających na rzecz środowisk lokalnych oraz współpracujących ze sobą stowarzyszeń polskich, czeskich i niemieckich w obszarze Małego Trójkąta czy Trójstyku – jak nazywamy nasz zakątek Polski. Stowarzyszenia włączają się w organizację imprezy przywożąc ze sobą narodowe dania do wspólnego stołu. Uroczystość  polsko-czesko-niemiecka miała na celu stworzenie klimatu  Chicago z lat 30-tych. Obowiązywały odpowiednie stroje, charakterystyczne dla czasów prohibicji w USA.

Nasze Stowarzyszenie w miłym towarzystwie organizacji z Polski, Czech i Niemiec spędziło czarujący wieczór w innej epoce. Wesoła atmosfera wieczoru udzieliła się wszystkim uczestnikom imprezy. Żartom, tańcom, wspólnej zabawie przy przysmakach naszych trzech narodów nie było końca.

Wspólne spotkania przedstawicieli trzech graniczących ze sobą narodów są bardzo cenne dla nawiązywania kontaktów, dla znajdowania partnerów do wspólnych przedsięwzięć oraz dla wymiany poglądów i doświadczeń w naszych małych społecznościach. A to daje bazę do większych działań na poziomie ponadlokalnym.


Copyright © 2010-2014 Silne Kobiety Bogatyni. All Rigts Reserwed.
Design & Developed by Crimsoft.
Powered by Wordpress.
stat4u